poniedziałek, 27 października 2014

Przygoda z książką # 2 - książka najważniejsza w 2014

Post bardzo spóźniony. W kwestii wyjaśnień - nasz komputer po 7 latach świetnej służby żegna się z nami. Od jakiegoś (dłuższego) czasu przegrzewa się, w końcu 2 tygodnie temu odmówił dalszej współpracy. Więc szukamy z mężem, dyskutujemy itd. Wczoraj pojechaliśmy po nowy, nie było takiego jak chcieliśmy. Włączyłam stary i... działa. (ledwo, nie daje rady z grafiką, stąd też zdjęć nie będzie) - w związku z tym posty z cyklu Dziecko na Warsztat ukażę się z tygodniowym poślizgiem, co mam nadzieje, zostanie mi wybaczone.
Ale do rzeczy.
-----------------------------------------------------------------------------


Dziś będzie o książce, która okazała się być najważniejszą w tym roku. Właściwie o całym cyklu książek. Dlaczego właśnie te? Bo Przygoda z książką to ewidentnie przygoda z czytaniem. Fascynującym zajęciem, kiedy ciąg dziwnych znaczków, staje się słowami, te zdaniami, te historią, która wyzwala w nas emocje...
Póki co ta moja i Agatkowa przygoda z czytaniem jest wspólna. Ja czytam, ale i uczę czytać. A naukę czytania Agu bardzo lubi.
Dlatego dziś bohaterką naszego postu będzie pani Jagoda Cieszyńska, dzięki której możemy nauczyć się czytać w atmosferze zabawy. Pierwszy raz kiedy córa nadała sens tym dziwnym znaczkom, był dla nas wielkim wydarzeniem.

źródło: http://www.eduksiegarnia.pl/images/wydawnictwo_edukacyjne/kocham_czytac_pakiet_18.jpg

Wracając do książek. Korzystamy z serii Kocham Czytać. I może nie jest ona fenomenalna pod względem ilustracji, warstwa tekstowa jest bardzo uboga ;) Ale widok kiedy Twoje dziecko samo sięga po książkę, samo czyta jest... niezwykłe i wzruszające :) Dlatego też te pierwsze książki czytane samodzielne są dla mnie najważniejsze. Mam nadzieję, że przerodzi się z nich miłość do czytania.

1 komentarz: