niedziela, 23 listopada 2014

Mamo, połamigłówkujemy?... Logico primo

Dziś rzecz o czymś genialnym w swej prostocie. 
Niestety nie mogę się doszukać, kto to wymyślił, ale naprawdę to świetny pomysł.

Logico primo to tabliczka, niewiele szerszą od A4, na której umieszczone jest 6 kolorowych guziczków, którymi dziecko manipuluje szukając dobrej odpowiedzi. 


Do tej tabliczki wsuwa się książeczkę i rozwiązuje różne łamigłówki. Zabawa polega na tym, żeby dopasować odpowiedni kolor guziczka do odpowiedzi (to tak proste, że aż ciężko się opisuje) - spójrzcie:Agu jak już zacznie to bawi się naprawdę bardzo długo. Sama też sobie sprawdza odpowiedzi, które umieszczone są na drugiej stronie - porównuje się ułożenie guziczków.

Logico primo jest przeznaczone dla dzieci przedszkolnych, czyli od 3 do 5 lat. Każda książka (jest ich ok. 25) przeznaczona jest dla danej grupy wiekowej, w tym dla 5-latków są książeczki tematyczne, np. liczby, czy ruch drogowy.
Pokażę Wam kilka przykładowych stron (wszystkie pochodzą z książeczek dla 3-latków "Trzylatek. Bawię się i uczę", "Jeden dzień z Anią i Piotrusiem", "Przedszkole trzylatka"):


Świetnie się też sprawdza w podróży, nie potrzeba kredek, ołówków, stoliczków. Nam służyło również jako podkładka do malowanek:Koszty: tabliczka ok. 25 zł ; jedna książeczka ok. 11 zł.
* nie mogę zapanować nad tym, aby zdjęcia były lepsze...


5 komentarzy:

 1. U nas też logico super się sprawdza i w sumie zabawka na kilka lat. Dodaj, że z drugiej strony zadań są zadania do rysowania na przykład. A próbowałaś dla starszych dzieci książeczki? Powiem tak - te dla 3latka to są takie... dla całkowicie przeciętnego 3latka, mam wrażenie. Dziecko, które lubi zadania, lubi różne łamigłówki - spokojnie poradzi sobie i z tymi dla 4latków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie próbowałam jeszcze. Te dostała na urodziny i są dla niej łatwe. Muszę w końcu zamówić 4+

   Usuń
 2. Świetna propozycja. Jakoś do tej pory nie miałam okazji jej spotkać. Będę musiała się zaopatrzyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pintereście ciągle widzę karty do tej tabliczki. TO ma jakiś system autokontroli, żeby dziecko samo sobie sprawdziło, czy dobrze wykonało zadanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Dziecko odwraca kartkę, i porównuje czy jego guziczki są ułożone tak samo jak na karcie kontrolnej. Na niej są zadania typu pomaluj, dorysuj, opisz... O tutaj ładnie pokazane http://www.gandalf.com.pl/o/logico-primo-tabliczka,pdl,36533.jpg
   Polecam. Mamy to już pół roku i codziennie w użyciu.

   Usuń