niedziela, 30 czerwca 2013

Danuta Wawiłow Wszędzie pachnie czekolada...

Kolejnym wygranym tomem z serii Wierszem napisane jest Wszędzie pachnie czekolada Danuty Wawiłow.


Pani tej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedna z najlepszych, najoryginalniejszych i najzabawniejszych  polskich poetek dziecięcych.
To ten to wybór 25 wierszy z różnych okresów. Zilustrowany został przez panią Joannę Rusinek.Fenomenalne utwory i bajecznie kolorowe niebanalne obrazki tworzą bardzo ciekawy, estetyczny duet.
I właściwie to tyle co mogłaby napisać. Każdy wiersz jest niezwykły i niesamowity. Każde dziecko powinno mieć w domu tomik Danuty Wawiłow, ten jest bardzo ładnie wydany ;)

Wiersze pani Danuty są ponadczasowe. Napisane piękną polszczyzną (ale nie sztywniacką), melodyjne rytmiczne, zabawne, mądre (ale nie moralizatorskie). Ta niezwykła kobieta potrafiła zamknąć w słowach ten magiczny składnik pobudzający wyobraźnie nie tylko dzieci, bo z wiekiem zauważymy więcej smaczków, potwierdzam, że czytanie tych wierszy będzie niezwykłą podróżą sentymentalną, bo któż z nas nie zna wyliczanki: jeden, dwa, jeden, dwa, pewna pani miała psa. Trzy i cztery, trzy i cztery, pies ten dziwne miał maniery...


Chrapkę mam na drugą pozycję Wawiłow z tej serii Wiersze dla niegrzecznych dzieci ;)Na zachętę kilka piosenek z tekstami Wawiłow :)

Miłej zabawy :)

P.S. Zespół Arfik to wspomnienie mojego dzieciństwa. Miałam płytę winylową słuchaną setki razy, aż się zdarła i trzeszczała. Ale klimat był... ech.


Wszędzie pachnie czekolada
Autor: Danuta Wawiłow
Ilustracje: Janna Rusinek
Wydawnictwo: Literacki Egmont
32 strony, oprawa twarda

2 komentarze:

 1. Książeczka zapowiada się super. Będę zaglądać, bo ciekawie pokazujesz to, co warte pokazania :)

  OdpowiedzUsuń

 2. Witam, chciałabym zaprosić Was do wzięcia udziału w kilku naszych zabawach.
  W jednej do wygrania są bardzo fajne gadżety z bajki Uniwersytet Potworny (bluzeczka, torba sportowa, przybory), w drugim jest możliwość przetestowania ciekawej gry edukacyjnej dla dzieciaczków, trzeci jest konkursem fotograficznym w którym można wygrać śliczny i mięciutki ręczniczek, poduszeczkę lub apaszkę.
  Nie chciałabym nadużywać Waszej cierpliwości i nie wkleje linków, ale jeśli jesteście zainteresowani, którąś z wyżej wymienionych zabaw to zapraszam na mój profil do bloga "Babylandia". Po boku są banerki konkursowe, więc łatwo trafić na to co Was ciekawi. Jeżeli jednak nie jesteście zainteresowani to z góry chciałabym bardzo przeprosić za tę reklamę...
  Pozdrawiam cieplutko
  Marta

  OdpowiedzUsuń